پولیس هرات به استفاده کننده­های سلاح سرد در این ولایت هشدار می­دهد که اگر با سلاح سرد بازداشت شوند، با آنان جدی برخورد می­کند. در این اواخر درگیری­های خیابانی و استفاده از چاقو در این درگیری­ها در شهر هرات افزایش یافته است. بیشتر سرقت­ها و قتل­های مسلحانه توسط چاقو صورت می­گیرد. در جریان سه ماه گذشته، بیش از صد تن در شهر هرات توسط چاقو زخم برداشتند و سه تن هم جان باخته اند.

استفاده کننده­های سلاح سرد و افراد زورگو در شهر هرات از این پس نفس راحت نخواهند کشید. پولیس در هرجای این ولایت در تعقیب این افراد است و برای بازداشت آنان هیچ تعللی نخواهد کرد. در ماه­های اخیر رویدادهای چاقو خوردگی و درگیری­های خیابانی در شهر هرات به طور چشمگیری افزایش یافته است.

جنرال عبدالمجید روزی فرمانده پولیس هرات به استفاده کننده­های سلاح سرد هشدار می­دهد که پولیس با آنان جدی برخورد می­کند. پولیس می­گوید، افرادی که با سلاح سرد بازداشت شوند؛ بی­درنگ به اداره­های عدلی-قضایی معرفی خواهند شد.

در همین هفته که گذشت، هژده تن در شهر هرات توسط چاقو زخمی شدند که وضعیت شماری از آنان هنگام آوردن به شفاخانه وخیم بوده است. مسوولان در شفاخانه حوزوی هرات هم از افزایش رویدادهای چاقوخوردگی سخن می­گویند.

آنگونه که محمد رفیق شیرزی سخنگوی این شفاخانه می­گوید، روزانه سه تا پنج مورد چاقو خوردگی به این مرکز صحی آورده می­شوند و در جریان سه ماه گذشته، سه جوان در جریان این­گونه رویدادها در هرات جان خودرا از دست داده اند.

حالا افزایش رویدادهای چاقو خوردگی در هرات بیش از همه نگرانی جدی باشنده­های این ولایت را برانگیخته است. شماری از باشنده­های هرات از نیروهای امنیتی می­خواهند که جلو اینگونه رویدادها در شهر را بگیرند.

خیلی از جوانان در شهر هرات باخود سلاح سرد حمل می­کنند، پولیس می­گوید، همین افراد یا دست به سرقت­ می­زنند و یا هم مردم عام را آزار و اذیت می­کنند. آنگونه که پولیس می­گوید، بیشتر فقر و بیکاری باعث شده تا شمار زیادی از جوانان دست به این عمل بزنند اما حالا فرمانده پولیس هرات هشدار می­دهد که این ولایت دیگر جای زورگویی نیست.

https://www.facebook.com/heratpaperfb