مسوولان فدراسیون فوتبال ولایت بادغیس از آنچه بی توجه یی مسوولان محلی و مرکزی نسبت به ورزشکاران این ولایت می گویند شکایت دارند. نبود امکانات کافی، استاندارد نبودن میدان ورزشی و کمبود تخصیص بودجه از چالش هایست که مسوولان فدراسیون فوتبال فرا راه ورزشکاران فوتبال این ولایت عنوان می کنند.

فوتبال رشته ورزشی که در بادغیس رشد خوبی نموده و علاقه مندان زیادی  بخود جلب نموده است. در حال حاظر فدراسیون فوتبال ولایت بادغیس، ۸ تیم لیگ برتر ۱۲ تیم لیگ دسته اول، ۱۲ تیم لیگ دسته دوم، ۱۶ تیم از ولسوالی قادس، ۱۲ تیم از ولسوالی آب کمری، ۱۸ تیم از ولسوالی مقر، ۱۲ تیم از ولسوالی بالا مرغاب و تیم های منتخب در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در خود ثبت دارد.

عبدالظاهر ظهیر رییس فدراسیون فوتبال ولایت بادغیس می گوید، سالانه رقابت های فوتبال را به خاطر رشد وپیشرفت فوتبال تحت نام جام حذفی، جام قهرمانان، جام ولسوالی ها، لیگ برتر، لیگ دسته اول، لیگ دسته دوم و دیگر جام های مناسبتی در این ولایت برگزار می کنند. اما نبود امکانات کافی، استاندارد نبود میدان ورزشی، کمبود تخصیص بودجه، بی توجه­ ی مسوولان محلی ومرکزی از مشکلاتست که ورزشکاران فوتبال این ولایت را بستوه آورده است.

بادغیس در شمال غرب کشور یکی از ولایاتیست که به گفته ورزشکاران این ولایت به آن به چشم سوم دیده شده است. با این که استعداد های ورزشی زیادی در این ولایت نهفته است ولی مسوولان مرکزی به این باره بی توجه بوده اند. فوتبالیست های این ولایت از مسوولان محلی ومرکزی خواهان توجه جدی در این باره می باشند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb