55یک گروه تبهکار بزرگ در روستای قدوس آباد هرات متلاشی شد. این گروه در آدمرباییها، سرقت وسایل نقلیه و قاچاق مواد مخدر دست داشتند. مسوولان محلی گفته اند که با متلاشی شدن این گروه، امنیت منطقه بهتر خواهد شد. همچنین یک شهروند ایرانی هم از سوی نیروهای امنیتی به اتهام همدستی با این باند، دستگیر شده است.

یک گروه تبهکار خطرناک در ولسوالی کهسان هرات متلاش و بازداشت شد.

این گروه سیزده نفری متهم به دست داشتن در رویدادهای مختلف ناامنی هستند. از آدم ربایی تا انجام حملات تروریستی، سرقت های مسلحانه، گروگان گیری، قاچاق و پروسس مواد مخدر و حمل سلاح غیرقانونی.

مسوولان محلی در هرات می گویند، این گروه تبهکار در نتیجه عملیات مشترک نظامی در قریه قدوس آباد ولسوالی کهسان این ولایت بازدشت شده است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می­گوید، این گروه سیزده نفری در جرایم سازمان یافته در ولسوالی­های مرزی این ولایت، نقش اساسی داشته است.

در میان این گروه تبهکارسیزده نفری یک شهروند کشور ایران هم حضور دارد. مسوولان محلی در هرات می­گویند، این شهروند ایرانی باشنده شهر تایباد این کشور است.

در این عملیات مشترک نیروهای امنیتی، مقدار زیاد مواد کیمیاوی که در ساخت مواد از آن استفاده می­شود. مقدار سلاح و مهمات، تیزاب و مواد منفجره نیز به دست آمده است.

در همین حال سخنگوی والی هرات تاکید می­کند که این گروه تبهکار در بیشتر ناامنی­ها و آدم ربایی ها در چند ولسوالی و مرکز شهر هرات هم دست داشته است.

این افراد در حالی از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده که جرایم سازمان یافته، سرقت های مسلحانه به ویژه سرقت موتر در هرات افزایش یافته است.

با این حال چندی پیش هم کارمندان اداره امنیت ملی، یک گروه ۲۱نفری آدم ربایان را در هرات بازداشت کردند.

 

 

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb