جرایم ترور و اختطاف در هرات از نگرانی­های جدی مردم این ولایت است. این رویدادها همواره از هراتی­ها قربانی گرفته است. معمولا در فصل گرما جرم­های سنگین اختطاف و ترور افزایش می­یابد. حالا هم فعالیت­های تروریستان مسلح در داخل شهر بیشترشده است. با وجود تدابیر شدید امنیتی ، تنها طی هفته گذشته سه تن به شمول رییس سارنوالی استنیاف هرات ترور شدند.

مسوولان این شفاخانه می­گویند آنگونه که آمار نشان میدهد واقعات تروریستی طی یک هفته گذشته بیشتر بوده و این آمار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. با این حال باشندگان هرات نسبت به این وضعیت ابراز نگرانی کرده از مسوولان امنیتی می­خواهند تا تدابیر امنیتی را شدت ببخشند.

ترور سمیع­الدین رهین رییس سارنوالی استیناف هرات از موارد اخیر بود که پنجشنبه هفته گذشته اتفاق افتاد. این برای نخستین بار است که تروریستان مسلح رییس یک اداره را هدف قرار می­دهند. به اتهام این قضیه پولیس سه تن را بازداشت کرده است، اما فرمانده پولیس این ولایت در مراسم تشییع جنازه رییس سارنوالی هرات وعده داد که عاملین اصلی این قضیه را بازداشت می­کند.

از سوی دیگر مسوولان کمیته امنیتی شورای ولایتی هرات می­گویند این گونه واقعات نشان میدهد که نا امنی­ها در این ولایت بیشترشده است. رییس کمیته امنیتی شورای ولایتی هرات به این باور است که باید تدابیر امنیتی بهترگرفته شود و گروه­های سازمان­یافته که دست به اختطاف و ترور می­زنند متلاشی شوند.

جرایم ترور اخیرا در هرات کاهش یافته بود، اما امسال آنگونه که دیده می­شود تروریستان مسلح دوباره وارد شهر شدند و اهداف خود را نشانه می­گیرند. دیده شود که برنامه ارگان­های امنیتی هرات برای متلاشی ساختن گروه­های تروریستی دراین ولایت چیست؟

https://www.facebook.com/heratpaperfb