از بطن جنگ شیندند نجات یافته است. تورجان کودکی که در جریان نبردهای اخیر طالبان با نیروهای امنیتی در قریه برمکان ولسوالی شیندند زخمی شده است. در کنار تورجان پنج عضو خانواده او هم در این نبردها زخمی شده اند. این اعضای خانواده در نتیجه­ای برخورد یک سرگوله هاوان بر خانه مسکونی شان در منطقه­ی زیرکوه شیندند زخم برداشته اند.

نغمه کودک شش ساله ای که در جریان برخورد سرگلوله هاوان با اعضای خانواده اش زخمی شده است. پارچه هاوان درست به گردنش برخورد کرده. می­گوید، در حال چراندن گوسفندان در نزدیک خانه خود بوده که هاوان در میان خانه مسکونی شان برخورد کرد. نغمه می­گوید، تاحالا بارها شاهد کشته و زخمی شدن چند کودک هم­بازی شان بوده است.

این کودک پنج ساله هم از شعله­های آتش نبرد شیندند در امان نمانده، پارچه هاوان به ناحیه شکمش برخورد کرده، داکتران می­گویند، ناحیه داخلی شکم این کودک آسیب دیده اما وضعتیش چندان بد نیست.

مادر خانواده که از ناحیه­ی شانه اش زخمی شده است. او حکایت تلخی از نبرد شیندند دارد، می گوید در جریان نبرد هیچ کسی بر مردم محل رحم نمی کند و ازهر طرف برخانه های شان گلوله می بارد. این خانم می گوید، مردم از بیم اینکه در آتش جنگ گیرنمانند، همواره در خانه­های شان پنهان اند.

اما شماری از باشنده­های زیرکوه شیندند می­گویند، طالبان از خانه­های شان به عنوان سنگر استفاده     می­کنند و از این طریق بر نیروهای امنیتی حمله می­کنند.

نبردها در منطقه­ی زیرکوه شیندند پس از درگیری­های خودی میان طالبان شدت گرفت. درجریان این نبردها بیش از ۳۰۰ تن از طرف­های درگیر کشته شدند اما پس از این درگیری­ها، نظامیان افغان عملیات گسترده نظامی را در منطقه آغاز کرده اند. در این نبردها بیشتر به افراد ملکی آسیب می­رسد.

 

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb