سلاح­های مختلف النوع که پولیس نیمروز در عملیات­های مختلف از مربوطات این ولایت جمع­آوری کرده است. حدود یازده میل سلاح که شامل کلاشینکوف، ماشیندار پیکا و تفنگچه می­باشد به برنامه دایاک تحویل داده شد. فرمانده پولیس نیمروز می­گوید این سلاح­ها در جریان وظایف جنگی نیروهای امنیتی کشف و بدست آمده است.

این فرمانده نظامی تاکید می­کند که یگانه عامل نا امنی در کشور موجودیت سلاح های غیرقانونی نزد افراد غیرمسوول است. اما وعده می­دهد که اینگونه سلاح­ها را از نزد افراد غیرمسوول جمع­آوری          می­کند. قوماندان امنیه این ولایت از مردم هم می­خواهد تا به خاطر تامین امنیت شهر و ولسوالی­های نیمروز با نیروهای امنیتی همکار باشند.

همواره وجود سلاح­های غیرقانونی نزد افراد غیرمسوول برای مسوولان دولتی و مردم دردسرساز بوده، این مسئله نه تنها در نیمروز بلکه دربیشتر ولایت­های کشور وجود دارد در غرب افغانستان، ولایت­های غور، بادغیس، فراه و نیمروز افراد مسلح غیرمسوول فعالیت گسترده دارند و حتی این مسئله درهرات نیز محسوس است. بناء آگاهان به این باور اند تا زمانیکه سلاح­های غیرقانونی از نزد افراد و اشخاص غیرمسوول جمع­آوری نشوند، این نگرانی همچنان ادامه خواهد داشت.

https://www.facebook.com/heratpaperfb