تلاش­های پولیس هرات برای نجات چهار کودک دانش آموز از چنگ آدم ربایان شدت گرفته­است. پولیس با راه اندازی چهار عملیات ویژه هفده تن را به ظن دست داشتن در این رویداد آدم ربایی بازداشت کرده­است. این عملیات­ها جمعه شب در چند منطقه مشکوک راه اندازی شد. مناطقی از ولسوالی کرخ تا گذره و از شیدایی تاغرب شهر شامل اهداف این عملیات خوانده می­شود.

با اینکه هژده روز می­شود که از ربودن چهار کودک دانش آموز در شهر هرات می­گذرد اما پولیس تا حالا به سرنخی برای شناسایی عاملان این رویداد دست نیافته­است. آدم ربایان این کودکان را از نزدیک مکتب شان در مرکز شهر هرات با خود بردند. تا هنوز از سرنوشت این کودکان خبری در دست نیست.

اما فرمانده پولیس هرات تاکید می­روزد که تلاش­ها برای مشخص شدن محل نگهداری این دانش آموزان و رهایی آنان از چنگ آدم ربایان جریان دارد.

در همین حال گفته می­شود که آدم ربایان از خانواده­های این کودکان دانش آموز در بدل رهایی آنان خواهان دریافت پول شده­اند. باهمه­ی این­ها، با اینکه در یک سال اخیر چندین گروه آدم ربا در هرات از سوی پولیس بازداشت شده اما بازهم در مواردی آدم ربایان در این ولایت فعالیت دارند.

این کودکان در حالی از مرکز شهر هرات ربوده شده­اند که چندی پیش پولیس یک کودک را از چنگ آدم ربایان آزاد ساخت.

 

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb