شماری از اعضای احزاب مختلف سیاسی وفعالان مدنی اینجا در هرات سوءقصد به جان احمدسعیدی آگاه امورسیاسی را شدیدا محکوم می­کنند. اشتراک کننده­ها در این کنفرانس خبری می­گویند حمله برجان شخصیت­ها و نخبگان کشور حمله بر ایدئولوژی، موکراسی و آزادی بیان است. آنها از حکومت     می­خواهند تا عاملین سوءقصد به جان آقای سعیدی را هرچه زودتر بازداشت کند. احمدسعیدی آگاه امور سیاسی دو روز پیش درشهرنو کابل توسط یک موترسایکل سوار مورد هدف گلوله قرار گرفت و شدیدا زخمی شد. او در حال حاضر در شفاخانه ایمرجنسی کابل تحت مداوا قرار دارد.

احمدسعیدی یکی از چهره‌های شناخته‌شده در میان تحلیل‌گران و نویسنده‌گان کشور و هم‌چنان منتقد حکومت است که با زبان تند از عمل‌کردهای حکومت و مقام‌های حکومتی انتقاد می‌کند. سوءقصد به جان آقای سعیدی همچنان واکنش­های تندی نهادهای رسانه­ای و فرهنگی در کشور را به دنبال داشته است. احمدسعیدی پس از سوءقصد به جانش در بسترشفاخانه به رسانه­ها گفته این عمل کار ستون پنجم در درون حکومت است. داکتران در شفاخانه ایمرجنسی کابل گفته اند که فعلا وضعیت صحی آقای سعیدی خوب می­باشد. اما اینجا درهرات شماری از فرهنگیان، اعضای برخی احزاب سیاسی حمایت قاطع خود را از شخصیت­ها ونخبگان سیاسی اعلام کرده اند.

در این نشست خبری همچنان فعالان مدنی واحزاب سیاسی حمایت شان را از فرمانده پولیس هرات اعلام کردند. آنها از حکومت می­خواهند تا به خاطر بهبود وضعیت امنیتی این ولایت جنرال مجید روزی را دوباره به وظیفه­اش برگرداند. با این حال سخنگوی پولیس هرات تاکید می­کند که فرمانده پولیس این ولایت به منظور ارائه گزارش از وضعیت امنیتی هرات به مرکز فراخوانده شده است. اما به زودی دوباره به این ولایت برخواهد گشت.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb