نخستین لحظات انفجار در نزدیکی زندان مرکزی هرات، این شخص تنها زخمی این رویداد است، ظاهرا زخم­هایش شدید است. ماین در بدنه­ی این موتورسایکل کارگزاری شده بود. نیروهای امنیتی لحظات پس از انفجار به محل رسیده­اند و وضعیت را در دست گرفتند. ظاهرا شدت انفجار زیاد نبوده و به نزدیک ترین فروشگاه­ها هم آسیب نرسیده­است.

شماری از مقام­های امنیتی هرات هم برای بررسی این حمله اینجا به محل رویداد آمده­اند. فرمانده پولیس هرات می­گوید، هدف حمله کننده آماج قرار دادن تاسیسات دولتی در اینجا بوده اما به هدفش نرسید. این مقام نظامی تاکید می­کند که احتمال می­رود زخمی این رویداد عامل اصلی این انفجار باشد اما بررسی­ها در این مورد جریان دارد.

زخمی این رویداد که به شفاخانه آورده شده­است. داکتران در شفاخانه­ی حوزوی هرات می­گویند، این مرد از ناحیه­ی سرش به شدت زخم برداشته و وضعیت صحی اش وخیم است.

دقایقی پس از انفجار وضعیت عادی شد. اینجا جاده­ی محبس از مناطق مهم شهر هرات به شمار می­رود. در این جاده چندین اداره­ی دولتی موقعیت دارد. مجتمع اداری شامل چندین اداره مهم دولتی، زندان مرکزی هرات، شورای ولایتی و مدیریت مبارزه با موادمخدر پولیس هرات در این منطقه موقعیت دارد. اداره­ی امنیت ملی هرات نیز در چند قدمی این جاده است.

 

 

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb