اخیرا موتورسایکل سواران مسلح در هرات افراد مورد هدف شان را حتی در مزدحم ترین نقاط شهر به گلوله می بندند بدون اینکه از سوی ارگانهای کشفی امنیتی ردیابی و شناسایی شوند . در تازه ترین رویدادهای از این دست ، یک راننده موتر تاکسی در جاده بهزاد هرات که یکی از جاده های پرازدحام شهر هرات است از سوی یک فرد موتورسایکل سوار آماج گلوله قرار گرفت . حالا شماری ازمردم هرات با ابراز نگرانی از وضعیت کنونی ، از دولت خواهان اجرای طرحی شدند که سال گذشته به مدت پانزده روز در هرات عملی شد . یک سال پیش بدنبال افزایش ترورهای سازمان یافته از سوی موتورسایکل سواران در هرات ، شورای نظامی این ولایت فیصله کرد تا به مدت پانزده روز باشنده گان این ولایت با موتورسایکل بداخل شهر رفت و آمد نکنند .

در همین حال مسئولان پولیس هرات دامنه ناامنی ها را به حدی نمیدانند که توقف موتورسایکل سواران در هرات را به دنبال داشته باشد . مسئولان پولیس هرات با تاکید بر اتخاذ تدابیر شدید امنیتی و افزایش تلاشی ها در سطح شهر و راه های مواصلاتی ولسوالی ها از جدیت پولیس هرات در راستای مبارزه با هراس افگنی سخن میگویند . به گفته آنها نیروهای امنیتی هرات درچهار ماه نخست سال جاری به موتورسایکل سواران بیشتر از یک نفر برخورد جدی کردند اما کنون که وضعیت امنیتی هرات به گفته مسئولان بهتر شده ، این طرح عملی نمیشود .

افزایش حوادث ترافیکی ، عدم رعایت قوانین ترافیکی و راننده گی موتورسایکل ها توسط کودکان زیر سن در شهر هرات از مشکلاتی است که همواره مورد نقد و بررسی مردم و کارشناسان قرار داشته است . حالا هم که به گفته مردم شماری از تروریستان از موتورسایکل ها جهت انجام حملات دهشت افگنی شان استفاده میکنند بر دامنه این مشکلات همچنان افزوده شده است .

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb