برای سومین سال، مردان آهنین کشور در مسابقات پاورلیفتینگ آماتور های جهان که به میزبانی کشور آمریکا در شهر لاس ویگاس برگزار گردیده بود شرکت کردند. در این رقابت ها مردان آهنین بیش از ۲۰ کشورجهان شرکت داشتند که از آن میان علی رضا رفیع زاده قوی ترین مرد افغانستان توانست با گذشت از ۱۲ رقیب خود در وزن آزاد قهرمانی اش را حفط کند وهمچنان از جمله بست لفیتر پاور لیفتینگ گردد.

وی می گوید سطح مسابقات امسال نسبت به سال های گذشته بلند بوده و رقابت سنگینی را پشت سر گذاشته است. در دو سال گذشته افغانستان توانست در مسابقات پاورلیفتینک که در کشور امریکا برگزار می گردد مقام سوم تیمی را از ان خود کند اما امسال به دلیل کمبود بودجه و اشتراک چهار مرد آهنین کشور در این رقابت ها، نتوانست مقام تیمی بیاورد ولی با آن هم از جمله چهار تن اشتراک کننده، علی رضا رفیع زاده در وزن اوپن و خواجه فرید صدیقی در بخش ماسترا توانستد مدال طلا را از آن خود کنند.

وی می گوید ۲ ماه دیگر مسابقات پاورلیفتینگ AAU در کشور انکلیس برگزار می گردد و در این مسابقات دعوت شده است . همچنان وی افزود که در نظر دارد تا در آینده نزدیک سیمینار های را به خاطر ارتقاء سطح مربیان پاورلیفتینگ در هرات برگزار نماید. تا از این طریق داشته های خویش را با دیگر مربیان این رشته در میان گذارد.

 

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb