در جریان پنج ماه اخیر هرات گواه رویداد مرگبار ترافیکی بوده­است، رویدادهای که ده­ها تن به به کام مرگ کشانده و صدها تن را هم زخمی ساخته­است. در این مدت بیش از پنجاه تن در جریان رویدادهای گوناگون ترافیکی در شهر و ولسوالی­های هرات جان باختند و حدود سه هزار تن دیگر هم زخم برداشته­اند. بیشتر از همه رویدادهای ترافیکی در مسیر شاهراه­ها خونبار بوده­است.

مسوولان در شفاخانه­ی حوزوی هرات می­گویند، بیشتر قربانیان این رویدادها زنان و کودکان بوده­اند. سخنگوی این مرکز صحی می­گوید، بیشتر زخمی و کشته شده­های رویدادهای ترافیکی از ولسوالی­های هرات به این شفاخانه آورده شده­اند.

این آمار نسبت به ماه­های مشابه سال پیش افزایش قربانیان رویدادهای ترافیکی در هرات را نشان می­دهد. در همین حال مسوولان در اداره­ی ترافیک هرات هم از افزایش رویدادهای ترافیکی در این ولایت سخن می­زنند و تاکید دارند که بی احتیاطی راننده­ها در مسیر شاهراه­ها بیش از همه حادثه آفرین بوده­است. افزایش موتورسایکل­ها و سرچرخه­ها، تیزرانی راننده­های نوجوان و زیر سن نیز از عوامل عمده­ی رویدادهای ترافیکی در هرات خوانده می­شود.

در سال­های اخیر تردد وسایط نقلیه در هرات به طور چشمگیری بیشتر شده­است. به همین تناسب رویدادهای ترافیکی نیز در این ولایت افزایش یافته­است. بیشتر در مسیر شاهراه­ها سرنشینان موترها در جریان رویدادهای ترافیکی به گونه­ی کتلوی کشته می­شوند. دلیل آن هم تردد موترهای کلان و تیزرانی این وسایط خوانده می­شود.

https://www.facebook.com/heratpaperfb