راننده­ی یک موتر تاکسی از سوی افراد مسلح ناشناس در شرق شهر هرات به قتل رسیده­است. این راننده هنگامی که مسافران را از منطقه­ی شیدایی ولسوالی انجیل به شهر هرات انتقال می­داد در مسیر راه از سوی این مسافران کشته شده­است. داکتران در شفاخانه­ی حوزوی هرات می­گویند، جسد این راننده شب گذشته به این شفاخانه منتقل شده است. بررسی داکتران نشان میدهد که این مرد تقریبا پنجاه سال سن دارد و براثر فیر مرمی به قتل رسیده است.

تاهنوز انگیزه اصلی قتل این راننده تاکسی معلوم نیست. ولی پولیس میگوید احتمالا به دلیل خصومت های شخصی این راننده به قتل رسیده باشد. سخنگوی پولیس هرات میگوید به دنبال این حادثه تحقیقات پولیس در زمینه آغاز شده است تا عاملان این رویداد بازداشت شوند.

با اینکه مسوولان امنیتی از بازداشت ده­ها تروریست در هرات خبر می­دهند اما بازهم این ولایت شاهد رویدادهای ترور بوده­است. آنگونه که مسوولان در شفاخانه­ی حوزوی هرات می­گویند، در جریان شش ماه اخیر پانزده تن در این ولایت از سوی افراد مسلح ناشناس ترور شده و یاهم به قتل رسیده­اند.

در همین حال در یک رویداد ترافیکی در شهر هرات یک مرد میان سال جان خودرا از ست داده­است. این رویداد پس از آن به وقوع پیوست که مرد موتورسایکل سوار با یک جدول در کنار سرک برخورد کرد. سخنگوی شفاخانه­ی حوزوی هرات می­گوید، در جریان ۲۴ساعت گذشته بیش از ۲۰ تن در نتیجه­ی رویدادهای ترافیکی در این ولایت زخم برداشته و به این مرکز درمانی منتقل شدند. وضعیت صحی این زخمی­ها خوب گزاش شده­است.

 

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb