عملیات تصفیوی پولیس نیمروز به منظور بیرون راندن طالبان از روستاهای خیرآباد، حاجی محمد، قندهاری­ها و روستای ریزه بلوچی در ولسوالی خاشرود این ولایت راه اندازی شد. فرمانده پولیس نیمروز می­گوید در این عملیات هفت تن از طالبان مسلح کشته شدند وشش تن دیگرشان زخمی شدند. دلاورشاه دلاور می­گوید در نتیجه دو سربازپولیس نیز زخم برداشتند. اما مقداری زیادی سلاح و مهمات طالبان نیز بدست نیروهای امنیتی افتاده است.

فرمانده پولیس این ولایت تاکید می­کند که این مناطق از جمله روستاهای نا امن در ده سال گذشته بوده که نیروهای امنیتی به ندرت میتوانستند از این مناطق عبور کنند. هر ازگاهی طالبان مسلح نیروهای امنیتی را در این روستاها هدف قرار میدادند. در همین حال رییس شورای ولایتی نیمروز نیز از این عملیات تصفیوی پولیس در خاشرود خوشبین است.محمد صدیق چخانسوری می­گوید این عملیات به فیصله قرارگاه نظامی نیمروز صورت گرفته است. او تاکید می­کند روستاهای که در حال حاضر از وجود طالبان مسلح پاکسازی شده است در گذشته از مناطق نا امن ولسوالی خاشرود نیمروز به شمار میرفت.

نیروهای امنیتی در حالی چهار روستای ولسوالی خاشرود نیمروز را از وجود طالبان مسلح پاکسازی کرده اند که در ده سال گذشته این مناطق تحت کنترل طالبان مسلح بوده است. نیمروز از ولایت­های نسبتا امن در جنوب­غرب کشور است. اما طالبان مسلح به ویژه طالبان پاکستانی در برخی ولسوالی­های آن حضور فعال دارند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb