یک موتورسایکل مملو از مواد انفجاری در شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس کشف و خنثی شد. مقام های محلی در این ولایت می گویند، این موتورسایکل حوالی ساعت هفت صبح امروز از مقابل دفتر ولایتی شورای عالی صلح این ولایت کشف خنثی شده است. به گفته این مقام ها احتمالا مخالفان مسلح دولت قصد داشتند با انفجار این موتورسایکل مسئولان کمیته صلح این ولایت را هدف قرار دهند.

مقام های محلی در این ولایت می گویند، مخالفان مسلح مواد انفجاری را در بدنه این موتورسایکل جاسازی کرده بودند که پس از اطلاع نیروهای امنیتی مواد انفجاری جاسازی شده در این موتورسایکل از سوی تیم انجنیری نیروهای امنیتی خنثی شده است. حاجی شراف الدین مجیدی رئیس دفتر والی بادغیس می گوید: مواد انفجاری جاسازی شده در این موتورسایکل زیاد نبوده اما در صورت انفجار متوانسته خساراتی را به بار آورد.

گفته می شود هیچ گروهی مسوولیت جابجایی مواد انفجاری را در بدنه این موتورسکلیت به عهده نگرفته است. و تاکنون کسی نیز در رابطه به این قضیه بازداشت نشده است.اما به گفته آقای مجیدی تحقیقات نیروهای امنیتی برای شناسایی و بازداشت عاملان این رویداد آغاز شده است.

بادغیس از ولایات نسبتا امن در غرب کشور است که هراز گاهی مخالفان مسلح دولت با کارگذاری ماین و انجام حملات تروریستی تلاش می کنند تا امنیت آن را با مشکل مواجه کنند. این مواد در حالی از مقابل کمیته ولایتی شورای عالی صلح این ولایت کشف می شود که تجلیل از هفته صلح در برخی از ولایات افغانستان شروع شده است. با این حال مقام های امنیتی در بادغیس از شهروندان این ولایت خواسته اند که در صورت برخورد با موارد مشابه و نا آشنا در کمترین فرصت نیروهای امنیتی را در جریان بگذارند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb