متقاضیان گاز مایع در هرا ت از کم­رسی گاز شکایت دارند، آنان می گویند، شرکت های توزیع کننده گاز مایع، گاز وارداتی از کشور ترکمنستان را ذخیره می کنند و به ولایت های دیگر و یا هم به پاکستان صادر می نمایند، آنان تاکید دارند که روز ها می شود پشت دروازه های شرکت های توزیع کننده گاز انتظار می کشند اما این شرکت ها برای آنان گاز نمی دهد، با این حال مسوولان کمیسیون توزیع گاز مایع در هرات تاکید دارند که عامل کمبود گاز در هرات، کاهش واردات گاز مایع از کشور ترکمنستان است. والی هرات هم می گوید، برای تامین گاز مورد نیاز باشنده های هرات با مسوولان شرکت های توزیع کننده گاز گفت وگو کرده است.

متقاضیان تاکید دارند که وارد کننده های گاز مایع، گاز وارداتی از کشور ترکمنستان را ذخیره می کنند و برای اینکه به قیمتی بلندتری به فروش برسانند، به ولایت های دیگر و یا هم به پاکستان صادر می نمایند. حالا کمبود گاز مایع در هرات مشکلات جدی را به شهروندان هم به وجود آورده است، از افزایش قیمت تا کمبود گاز مورد نیاز شهروندان.

در همین حال لعل محمد فراهی مسوول کمیسیون توزیع گاز مایع در هرات تاکید می کند که عامل کمبود گاز در هرات، کاهش واردات گاز مایع از کشور ترکمنستان است. او می گوید، تقاضای گاز مایع در هرات نسبت به گذشته بیشتر شده اما کشور ترکمنستان صادرات گاز خود به افغانستان را کمتر کرده است. با این حال، این مسوول کمیسیون توزیع گاز مایع در هرات صادرات گاز به پاکستان را رد می کند.

در همین حال سید فضل الله وحیدی والی هرات بر تامین گاز مورد نیاز شهروندان هرات تاکید می کند. والی هرات می گوید، براساس گفتگوی که با وارد کننده های گاز مایع داشته، آنان تعهد کرده اند که روزانه بیش از صد تن گاز مورد نیاز شهروندان را  در شهر توزیع می کنند.

کمبود گاز مایع و افزایش قیمت آن در هرات همواره دادوفریادهای باشنده های این ولایت را بلند کرده است. با اینکه چندین بار قیمت گاز از سوی اتحادیه واردکننده های گازمایع هرات تعین شد اما دیده شده است که هیچگاهی فروشندگان گاز به این تصمیم پایبند نبوده اند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb