در یک درگیری مسلحانه بین دو فرمانده مسلح غیر مسئول در ولایت غور که از عصر روز گذشته آغاز شده پنج تن از طرفین درگیر کشته شدند. مقام های محلی در این ولایت می گویند، این درگیری در منطقه سیاه چوب ولسوالی دولینه بر اثر اختلافات ذات البینی صورت گرفته و درگیری تا حوالی ظهر امروز نیز ادامه داشته است. به گفته مسئولان محلی نیروهای امنیتی برای کنترول اوضاع راهی ولسوالی دولینه شده اند تا به این قائله خاتمه دهند.

مسئولان محلی در ولایت غور می گویند، در یک درگیری ذات البینی که عصر روز شنبه در منطقه سیاه چوب ولسوالی دولینه ولایت غور صورت گرفته پنج تن از طرفین درگیر جان های شان را از دست داده اند. عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور می گوید: که یک گروه از طرفین درگیر با کمین گروهی دیگر در این منطقه مواجه شده و پس از آن آتش باری بین دو طرف آغاز شده است. آقای خطیبی علت اساسی این درگیری را اختلافات قومی عنوان می کند.

باشنده گان در ولایت غور همواره از منازعات قومی و گروهی در نقاط مختلف در این ولایت شکایت کرده از مسئولان حکومتی خواسته اند تا با اعزام نیرو به مناطق دور دست و ناامن از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کند. درهمین حال آقای خطیبی از اعزام قطعه ای از نیروهای امنیتی به این منطقه سخن می زند. به گفته آقای خطیبی این نیروها تلاش خواهند کرد تا کنترول اوضاع را در دست گرفته و عاملان این قضیه را بازداشت کنند.

ولایت غور از ولایات ناامن در غرب کشور است که حضور افراد مسلح غیر مسئول همواره باشنده گان این ولایت مرکزی کشور را آزار داده است. در مناطق دور دست که دولت کنترول چندانی ندارد افراد مسلح غیر مسئول حضوری فعال دارند و بعضا در درگیری هایی که بین این گروه ها صورت می گیرد تعداد زیادی جان های شان راس از دست می دهند. آگاهان به این باوراند که موجودیت سلاح در بین افراد غیر مسئول از عوامل عمده این درگیری هاست و تا زمانیکه دولت اقدامی جدی در خصوص جمع آوری سلاح از نزد این افراد نکند این معضل همچنان در این ولایت ادامه خواهد داشت.Kandahar city June10 2010UAV target wedding (6)

https://www.facebook.com/heratpaperfb