شماری از باشندگان ولسوالی جوند بادغیس از حضور گروه طالبان مسلح در برخی مناطق این ولسوالی شکایت دارند، برخی بزرگان این ولسوالی می گویند طالبان مسلح در این اواخر از دیگر ولایت های همجوار بادغیس به این ولسوالی آمده و از مردم پول غیرقانونی می گیرند و منطقه آنها را نا امن ساخته است، با این حال مقام های محلی بادغیس می گویند، طالبان مسلح از دیگر ولایت ها به این ولایت آمدند بناء به خاطر مبارزه با این گروه ها نیاز به نیرو و تجهیزات لازم است.

باشندگان ولسوالی جوند بادغیس از حضور گروه طالبان مسلح در این ولسوالی به ستوه آمده می گویند اخیرا ده ها طالب مسلح به منطقه آنها آمده و مال و اموال شان را به غارت برده اند، برخی بزرگان در این ولسوالی می گویند طالبان مسلح فرزندان شان را نیز با خود به میدان نبرد می برند.

عبدالخالق مجددی یکتن از بزرگان ولسوالی جوند بادغیس می گوید از کارهای غیرقانونی طالبان مسلح در منطقه شان به ستوه آمدند و از مقام های محلی می خواهند تا در زمینه توجه ویژه نماید.

این متنفذ قومی می گوید تا حال به مشکلات آنها نه مقام های محلی و نه حکومت مرکزی توجه نکرده است واحتمال می رود بر اثر زور و شکنجه طالبان مسلح بیشتر مردم منطقه به صفوف طالبان یکجا شوند. با این حال مقام های محلی بادغیس می گویند، وضعیت در ولسوالی جوند نورمال است و هیچ گونه موارد نا امنی را ندارند، بجز مناطق صعب العبور که هر از گاهی مخالفان مسلح دست به دهشت می زنند، اما این ها افرادی اند که تلاش می کنند وضعیت را نا امن جلوه دهند. شراف الدین مجیدی رییس دفتر والی بادغیس می گوید نیروهای امنیتی آماده اند تا با هرنوع چالش های امنیتی مبارزه کنند.

ولایت بادغیس ۵ ولسوالی دارد که بیشتر ولسوالی های آن از امنیت نسبی برخوردار اند و طالبان مسلح در نقاط دور دست این ولایت حضور فعال دارند، بالامرغاب  و جوند از جمله ولسوالی های دور افتاده این ولایت است که همواره مورد هجوم طالبان قرار گرفته است.1/2/2001 11:33 PM

https://www.facebook.com/heratpaperfb