2کار سرک بای پس که شاخه ای جدا شده از شاهراه هرات- اسلام قلعه می باشد به زودی آغاز خواهد شد. مقام ها در اداره فواید عامه هرات می گویند، این سرک به زودی به داوطلبی خواهد رفت و شرکت برنده کارش را آغاز خواهد کرد. به گفته مسئولان این اداره این سرک پنجاه کیلومتر طول دارد که هزینه آن از سوی کشور ایتالیا پرداخت خواهد شد.

سرک بای پس یکی از اساسی ترین پروژه های زیربنایی در هرات است که با تکمیل کار آن مشکلات بسیاری از راننده گان وسایط نقلیه سنگین و همچنین ترافیک هرات برطرف خواهد شد. مقام ها در اداره فواید عامه هرات می گویند، سرک بای پس که شاخه ای جدا شده از شاهراه هرات- اسلام قلعه می باشد با از مناطقی چون پروژه سمنت و دست زیارتجاه به شهرک صنعتی وصل می شود. حبیب الله تیموری رئیس فواید عامه هرات می گوید: طول این سرک پنجاه کیلومتر است که هزینه آن از سوی کشور ایتالیا پرداخت خواهد شد.

به گفته آقای تیموری سرک بای پس با تمام معیارهای بین المللی ساخته خواهد شد تا رفت و آمد موترهای سنگین بار روی کیفیت سرک تاثیر منفی برجای نگذارد. آقای تیموری افزود: با اینکه پروسه انتخابات و طولانی شدن این روند روی بسیاری از برنامه های بازسازی در این ولایت تاثیر منفی داشته اما برنامه ها و پروژه های این اداره متوقف نشده است تیموری تاکید کرد که در پروژه های سرک سازی کشورهای کمک کننده و بانک جهانی وعده تمویل داده اند و به تعهدات شان پای بند خواهد بود. آقای تیموری ساخت سرک بای پس را روی کاهش رفت و آمد موترهای سنگین بار در هرات تاثیرگذار خواهد بود.

شهروندان هرات همواره از رفت و آمد موترهای کلان با تناژ بالا در داخل شهر شکایت داشته می گویند، رفت آمد این موترها برعلاوه مشکلاتی که برای ترافیک ایجاد می کند روی کیفیت سرک های داخل شهری نیز تاثیر بسیار بدی می گذارد. با این مسئولان وعده می دهند که این مشکل شهروندان هرات به زودی برطرف خواهد شد. سرک بای پس که از مدت ها پیش قرار بود ساخته شود اما تاکنون به دلایل نامعلوم متوقف مانده است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb