در یک حمله مخالفان مسلح دولت بالای پوسته های کندک سوم لوای ششم امن و نظم عامه در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه، روز پنجشنبه شش تن از طالبان مسلح کشته و زخمی شدند. همچنان در یک خبر دیگر یک حلقه ماین کنترلی در ولسوالی پشتون زرغون هرات توسط این نیروها کشف و خنثی شده است.

 نیروهای امن و نظم عامه در غرب کشور از هجوم مخالفان مسلح دولت بالای پوسته های امن و نظم عامه در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه خبر می دهند. در خبرنامه این نیروها آمده است که در این درگیری چهارتن از یورشگران به این پوسته ها کشته و دو تن دیگرشان نیز زخم برداشتند.

این درگیری که به مدت یک و نیم ساعت جریان داشت، به قوای امن و نظم عامه در این ولایت هیچ آسیبی نرسیده، اما چهار میل کلاشنیکوف و یک میل پیکا نیز به دست پولیس امن و نظم عامه افتاده است.

همچنان در یک خبر دیگر آمده است که یک حلقه ماین کنترل شده از راه دور در ولسوالی پشتون زرغون هرات توسط پرسونل کندک حمایوی لوای ششم امن و نظم عامه کشف و خنثی شده است.

براساس گزارش های رسیده، این ماین در مسیر سرک عمومی در قریه های زمان آباد و کریم آباد ولسوالی پشتون زرغون کارگذاری شده بود که به گفته نیروهای امنیتی، قرار بود به وسیله آن کاروان های اکمالاتی نیروهای پولیس امن و نظم عامه را در آن منطقه آماج قرار دهند.

گفته شده که همراه با آن مقداری مهمات برای ساخت ماین نیز بدست آمده است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb