مسئولان ریاست برق هرات از کاهش سی درصدی مشکل ضعف و نوسان برق در این ولایت خبر می­دهند. این گفته­ها پس واکنش مردم به خاطر ضعف برق در یک کانفرانس خبری ابراز شده است. با این حال آنگونه که به نظر می­رسد، مشکلات برق هرات به این زودی­ها حل شدنی نیست.

 برق معجزه نمی­کند، این گفته ای­ست که ریاست برق در واکنش به اعتراضات شهروندان هرات در پی ضعف و نوسان برق اظهار کرده است.

 محمد سرور صدیقی رییس برق هرات در یک کانفرانس مطبوعاتی گفت، برای حل مشکل برق ولایت هرات باییست پروژه­های این ریاست که نیاز به ۱۰۰ ملیون دالر و دست کم گذشت دو سال دارد، هزینه ای که به گفته او نه وزارت انرژی و آب دارد و نه هم برشنا شرکت.

با این حال او می­گوید، نشست وزارت انرژی و آب با سفارت ترکمنستان در کشور باعث حل شدن ۳۰ درصدی چالش برق هرات شده است.

 چند روز پیش تر مسعوده کرخی از ثروتمند شدن برخی از آدرس برق سخن گفته بود که باعث شده مشکل برق همواره در هرات پا برجا باشد.

 در عین حال رییس برق هرات برخی از نمایندگان شورای ملی را متهم به اعمال فشار بر اداره برق هرات می­کند. او می­گوید، با عریضه­های اخذ معتر و از این دسته خواهشات برخی از نمایندگان مردم در شورای ملی بر اداره برق فشار وارد می­کند.

 از سوی دیگر او می­گوید، تبدیل شدن سب استیشن برق هرات ۲۲۰ میتواند مشکلات در درون شهر هرات بر طرف کند. طرحی که به گفته او ۳۵ ملیون دالر  هزینه بر میدارد و در حال حاضر وجود ندارد.

 در حالی که تنها ۳۰ درصد برق هرات از کشور ترکمنستان وارد می­شود اما بیشترین چالش شهروندان هرات در خصوص برق از همین کشور است.26716_101485123227953_100000993970780_9402_8327030_n

https://www.facebook.com/heratpaperfb