ریاست محیط زیست هرات روز یکشنبه یک برنامه­ای به منظور پاک کاری مسجد جامع بزرگ هرات راه اندازی کرد. مسئولان این ریاست می­گویند، آنها از این طریق سعی دارند فرهنگ توجه به محیط زیست را در ولایت هرات نهادینه کنند. وحید نویسا گزارش میدهد.

ایستاده در کنار هم جوانانی که برای پاک کاری مسجد جامع بزرگ هرات آماده شده اند. این جوانان به حمایت از طرح ریاست محیط زیست هرات آمده اند بگونه رضاکارانه مسجد جامع بزرگ هرات را از وجود آلاینده­های محیطی پاک کنند.

شماری از این جوانان می­گویند، برای اینکه شهر هرات را همانند دیگر عرصه­ها در خصوص محیط زیست هم الگو بسازند تا جایگاه خوبی را در میان شهرهای دنیا بدست آورده است حفظ شود.

در عین زمان مسئولان ریاست محیط زیست هرات می­گویند، برنامه پاک کاری مسجد جامع بزرگ هرات را به پیش باز از ماه مبارک رمضان راه اندازی کرده اند.

مسجد جامع بزرگ هرات یکی از مشهورترین عبادتگاه­های جهان اسلام است و در حال حاضر نزدیک به ۵۰ خادم برای توجه به پاک نگهداشتن آن مشغول کار اند. با این حال ریاست محیط زیست هرات سعی کرده است با یک اقدام سنبلیک مکلفیت خود در راستای حفظ محیط زیست هرات آشکار سازد.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb