داوود شاه صبا والی هرات، رییس شورای ولایتی این ولایت را به بیان اظهارات غیر مسوولانه متهم میکند اما سید وحید قتالی رییس شورای ولایتی میگوید که آقای صبا با پوشاندن حقایق در پی ماندگار بودن خود در این ولایت می باشد.

تحلیل دوگانه از وضعیت امنیتی هرات. رییس شورای ولایتی هرات میگوید که نا امنی ها هرات را تهدید می کند، ولسوالی گذره نا امن است و شاهراه هرات – اسلام قلعه نیز وضعیت مناسبی ندارد اما والی این ولایت سخنان آقای قتالی را غیر مسوولانه میداند.

آقای قتالی میگوید، که اداره ولایت از وافعیت ها چشم می پوشد، او تاکید میکند که اسناد موجود نشان میدهد که مشکلات امنیتی بیشتر از چیزی می باشد که والی هرات آن را جدی نمیگیرد.

از جانب دیگر آقای قتالی سخنان چند روز قبل سخنگوی والی هرات را توهین آمیز می داند، سخنگوی والی هرات در مورد اظهارات آقای قتالی چنین گفته بود.

اما آقای قتالی میگوید که او این سخنان را که به گفته خودش توهین آمیز می باشد را پیگیری میکند.

اما اگر به گونه کلی سخنان والی و رییس شورای ولایتی هرات را بررسی نماییم تا اندازه یی موضع شان به هم نزدیک می باشد، چون والی هرات هم میپذیرد که مشکلات امنیتی در هرات وجود دارد، شاید نزاع بر سر الفاظ باشد.

رییس شورای ولایتی هرات نیز تاکید میکند که او مسوولیت دارد تا واقعیت ها را مطرح نموده و نگرانی ها را انتقال دهد.

کارشناسان بر این باور اند که وضعیت امنیتی هرات به خصوص در برخی از ولسوالی ها رضایت بخش نمی باشد به گفته آنان با نزدیک شدن انتخابات ریاست جمهوری دولت باید تلاش نماید تا امنیت را تامین نماید.

https://www.facebook.com/heratpaperfb