مقامات محلی در ولایت بادغیس در شمال غرب افغانستان می گویند: در جریان حمله هوایی نیروهای ائتلاف در اطراف پوسته امنیتی دیشوری ولسوالی بالامرغاب هفت طالب مسلح کشته و چهار تن دیگر آنان زخمی شدند.

عبدالغنی صابری معاون ولایت بادغیس می گوید : این رویداد زمانی به وقوع پیوست  که افراد وابسته به گروه  طالبان برای سه شب پی در پی بالای پوسته دیشوری حمله مسلحانه انجام داده بودند که با شکست مواجه شدند.

وی افزود: نیمه های شب گذشته زمانی که افراد وابسته به گروه طالبان قصد حمله بالای پوسته امنیتی مذکور را داشتند با حمله هوایی نیروهای ائتلاف مواجه شدند.

وی افزود: به اساس گزارشات رسیده از منطقه هم اکنون هفت جسد از طالبان مسلح که در جریان بمباران نیروهای ائتلاف جان خود را از دست دادند باقی مانده است.

معاون والی بادغیس می گوید: چندین تن از بزرگان ولسوالی بالامرغاب از مقامات محلی آن ولایت خواستند تا اجازه دفن اجساد طالبان را بدهند و آنها نیز قبول کردند.

طی یک ماه گذشته بیش از پنج بار برخی ساحات ولسوالی های مغور، قادس، غورماچ و بالامرغاب ولایت بادغیس از سوی نیروهای ائتلاف بمباران شدند که در جریان آن به گروه های مخالف دولت تلفات وارد گردید.

مقامات محلی در بادغیس می گویند در جریان این حمله هوایی طالبان به افراد غیر نظامی هیچ اسیبی نرسیده است.

تاکنن گروه طالبان در این مورد اظهار نظری نکرده اند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb