برای اولین بار در سالون نگارستان استادکمال الدی بهزاد در ساختمان ولایت هرات آثار هنری به نمایش گذاشته شد. مسئولان در اداره محلی هرات می­گویند، از گذشته­ها این سالون برای برگذاری جلسات مقام ولایت استفاده می­شود و از این پس میزبان آثار هنر مندان در این ولایت هم خواهد بود.

مینا دخترجوانی­ست که آثار او برای اولین بار در نگارستان بهزاد به نمایش گذاشته شده است. والی هرات شخصا آمده است تا این نمایشگاه را  افتحاح کند. محی الدین نوری سخنگوی والی هرات می­گوید، این سالون پیش از این تنها برای برگذاری جلسات ولایت استفاده می­شد از این پس آثار هنرمندان در هرات نیز در اینجا به نمایش گذاشته می­شود.

 او گفت، آثار این نمایشگاه برای همه شهروندن نیست، بلکه مهمانان ولایت هرات و دیگر منسوبان دولتی می­توانند همراه با دیگر اعضای خانواده خود برای دیدن نمایشگاه به نگارستان بهزاد که در ساختمان ولایت هرات موقعیت دارد حضور داشته باشند.

مینا که تازه از کشور ایران آمده و قادر شده است آثار خود را در نگارستان بهزاد برای یک هفته به نمایش بگذارد، خرسند است او احساس خود را به عنوان یک هنرمند اینگونه بیان کرد: «خیلی خوشحالم که آثار خود در شهر و دیار خود به نمایش گذاشتم امیدوارم زمینه برای دیگر هنرمندان کشورم فراهم شود تا داشته­های هنری خود در معرض نمایش بگذارند.»

 در هرات هنرمندان زیادی وجود دارند که کمتر توجهی به خود آثار شان شده است. شمار از این هنرمندان می­گویند، برگذاری چنین نمایش­گاه­هایی می­تواند انگیزه­های هنرمندان در این ولایت هنری را تقویت کند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb