تولید بیش از ۵۰۰ کیلو گرام عسل طبیعی از سوی اتحادیه زنبور داران در ولایت هرات در جریان سال جاری

مسوولین ریاست زراعت این ولایت می گونید پس از یک دوره آموزشی  فنی زنبور داری که برای  زنبورداران ولایت هرات از سوی ریاست زراعت برگزار شده است این موضوع از سوی زنبور داران مطرح شد.

 انجینیر محمد اسماعیل حیدرزاده رئیس عمومی زراعت در ولایت هرات می گوید : برگزاری چنین ورکشاپ های می تواند سطح علمی و مسلکی زنبور داران را در این ولایت بالا ببرد.

وی افزود: در سال گذشته به دلیل اینکه زنبور داران آموزش های لازم را فراه نگرفته بودند میزان تولید عسل طبیعی بسیار کم بود.

در عین حال انجینیر فخرالدین آمر خدمات مالداری ریاست زراعت در این ولایت می گوید :  فعالیت های زنبور داری از دو سال به این طرف در ولایت هرات آغازشده است هم اکنون هشتاد مرکز زنبور داری در این ولایت موجود است .

بنا به اظهارات وی زنبور داران در این ولایت پیش بینی کرده اند که در سال جاری ۵۰۰ کیلو عسل طبیعی از سوی اتحادیه زنبورداران تولید و به همشهریان عرضه شود .

گفته میشود: که عسل تولیدی هرات نسبت موجودیت گل های معطر و فراوان نسبت به عسل تولیدی سایر ولایات  دارای کیفیت عالی میباشد .

به گفته مسوولین ریاست زرراعت هرات  دوره آموزشی فنی زنبور داری به اساس در خواست اتحادیه زنبور داران ولایت هرات و هماهنگی آمریت خدمات مالداری ریاست زراعت و  کمک مالی موسسه سی آر اس برگزار شده است .شگوفه هرات

https://www.facebook.com/heratpaperfb