نیروهای ائتلاف در افغانستان تائید کردند که در جریان حمله هوایی آنها به یکی از ساحات ولسوالی گذره ولایت هرات ۱۳ غیر نظامی و سه تن از مخالفین مسلح دولت به قتل رسیدند.

در خبرنامه ای که بدین منظور از سوی نیروهای ائتلاف در میدان هوایی بگرام منتشر شده آمده است که یک تیم تحقیقاتی اردوی ملی افغان و قوای ائتلاف همراه با مشاهده گان بین المللی از محل رویداد دیدن نمودند و نتیجه تحقیقات خود را اعلام کردند.

برید جنرال میکایل راین اردوی ایالات متحده امریکا در افغانستان با اظهار تسلیت به خانواده های بازمانده گان این حادثه تائید کرد که غیر نظامیان نیز در این رویداد هوایی جان خود را از دست دادند.

وی افزود:بعد از دیدار محل حمله مذکور و سخنرانی با مردم قریه وفامیل های کشته شده گان. تحقیقات ما در ولایت هرات نشان میدهد که ما در پیشبرد عملیات های ضد شورشیان هدف شده و این تصادف کشته شده گان غیر نظامیان مسئولیت خویش را بسیار جدی میگریم.

وی علاوه کرد :نگرانی ما امنیت مردم افغان میباشد. به خاتمه این، ما به ارزیابی عملیات های خویش ادامه میدهیم و ما در جریان پیشبرد بخشی از ماموریت ما در افغانستان و زحمت در حرص هماهنگی مشترک میباشم.

برید جنرال میکایل می گوید تیم تحقیقاتی با قوماندانان اردوی ملی افغان و پولیس ملی و والی هرات به صورت جدگانه ملاقات کردند و در مورد این حادثه معلومات به دست آوردند.

در عین حال احمد یوسف نورستانی والی هرات از نیروهای ائتلاف خواست تا خسارت به خانواده های آسیب دیده ناشی از حمله هوایی در ولسوالی گذره بپردازد. میترا حسینی هرات

https://www.facebook.com/heratpaperfb