یک تن از باشنده گان چخچران مرکز ولایت غور در پی ریزش برف کوچ جان خود را از دست داد.

مقامات محلی در این ولایت می گویند از شروع برف باری ها در جریان فصل زمستان تاکنون ۱۱ تن به شمول زنان و اطفال جان خود را در مرکز این ولایت و چهار ولسوالی آن از دست داده اند.

اکرام الدین رضا زاده معاون والی غور می گوید : دو روز قبل یک تن از باشنده گان چخچران مرکز این ولایت زمانی که از قریه خود عازم شهر بود در برف کوچ گیر ماند و جان خود را از دست داد.

وی افزود: به دلیل ریزش برف در طی چند روز اخیر راه های اکثر ولسوالی های این ولایت مسدود است و هنوز خبرهای دقیقی از وضعیت آنها به آنها نرسیده است.

 بنا به اظهارات وی : ولسوالیهای دولینه ، پساوند ، شهرک ، لعل وسرجنگل ولایت غور از جمله مناطقی هستند که باشنده گان آن در معرض خطر برف کوچ قرار دارند.

ولایت غور که در شمال غرب افغانستان موقعیت دارد یکی از ولایات کوهستانی به شمار می رود و اکثر باشنده گان آن که پیشه آنها دهقانی است وضعیت اقتصادی آنها به دلیل خشک سالی های پی در پی وخیم می باشد.

مقامات محلی پیش از آغاز فصل زمستان از تمام نهاد های دولتی و غیر دولتی در کشور خواستند تا با ارسال و توزیع کمک های غذایی و البسه زمستانی از وقوع یک فاجعه انسانی جلوگری کنند. شگوفه هرات

https://www.facebook.com/heratpaperfb