وقوع سه انفجار پی دهم در شهر فراه یک کشته  و پانزده زخمی برجای گذاشت.

در میان مجروعین این رویداد شش پولیس ملی نیز شامل هستند مسوولان در شفاخانه هرات میگویند وضعیت سه تن از مجروعین این رویداد وخیم است. به گزارشی از همکارم توجه کنید.

امروز در یک چهاراهی عمومی شهر فراه سه انفجار قوی پی در پی حوالی صبح صورت گرفت. مقامهای امنیتی فراه میگویند: که فرد کشته شده یک طفل ۱۲ ساله میباشد و مجروعین این رویداد ۹ فرد ملکی و شش پولیس هستند. عبدالرحمن ژوندی سخنگوی والی فراه میگوید: مخالفین مسلح دولت یک حلقه ماین را در یک عراده سه چرخ ، یک حلقه ماین دیگر را در یک موتر سایکل و سومی را در کنار سرک در همان منطقه جای سازی کرده بودند. او میگوید انفجار ها از راه دور کنترول می شد و در زمان رفت آمد مردم صورت گرفته است.

در همین حال داکتر عبدالجبار شایق رییس شفاخانه ولایتی فراه حالت سه فرد ملکی را  وخیم میخواند. وی میگوید: که در این انفجار ۹ فرد ملکی و شش پولیس زخمی شدند که در حال حاضر تحت تداوی قرار دارند.

طالبان مسلح مسوولیت این رویداد را بر عهده گرفته میگویند: در این رویداد ۱۳ پولیس را کشته و چندین ماشین رنجر پولیس را از بین برده اند. شماری باشندگان محل در ولایت فراه این انفجار را محکوم کرده و از دولت افغانستان خواستند تا با طالبان به صورت جدی برخورد کنند. مقام های امنیتی در ولایت فراه میگویند اخیرا فعالیت مخالفین مسلح دولت با کار گذاری ماین های کنار جاده ای افزایش یافته است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb