خبرنگاران و فعالان جامعه رسانه ای ولایت هرات، در یک اقدام هماهنگ یک برنامۀ خیرخواهانه را برای جمع آوری کمک های نقدی به نیازمندان، راه اندازی کردند.

در این برنامه که تا شب عید ادامه خواهد داشت و به نام هفتۀ سخاوت نام گذاری شده است، صندوق هایی برای جمع آوری کمک های نقدی مردم، در نقاط مختلف شهر گذاشته شده است.

داود شاه صبا، والی هرات در مراسم افتتاحیۀ این برنامه گفت که راه اندازی چنین برنامه ای در روزهای پایانی مبارک ماه رمضان برای کمک به کسانی که نیازمند کمک هستند، یکی از زیباترین حرکت ها در نوع خود است و قابل قدر می باشد.

وی گفت: “بدون مشارکت همه شهروندان یک جامعه، تغییر در آن جامعه امکان پذیر نخواهد بود و این برنامه، بنیان یک فرهنگ زیبا برای تغییر در راستای بهبود زنده گی اقشار نیازمند جامعه است.”

ولی محمد حدید  از اعضای کمیسیون این برنامۀ خیریه به پژواک گفت که برنامۀ جمع آوری کمک ها تا پایان روز ٢٧ ادامه پیدا خواهد کرد و تا شب عید فطر، به نیازمندان اهدا خواهد شد.

به گفتۀ وی، این کمک ها را کودکان یتیم، زندانیان، معتادان و خانواده های فقیر که از سوی کمیسیونی مرکب از نماینده گان رسانه های مختلف تشکیل شده است، دریافت خواهند کرد.

عبدالقیوم پدرام قاضی زاده، خبرنگار تلویزیون آیینه گفت که این حرکت، به دلیل اینکه خبرنگاران مورد اعتماد جامعه هستند، می تواند خیلی موثر باشد و سبب تشویق بیشتر مردم شود و کمک های زیادی جمع آوری گردد.

وی ابراز امیدواری کرد که اینگونه حرکت ها، از سوی اقشار مختلف مردم به ویژه خبرنگاران و نهادهای جامعۀ مدنی، در دیگر ولایات کشور نیز صورت گیرد تا کمک به نیازمندان، به یک فرهنگ تبدیل شود.

شرف الدین ستانکزی  خبرنگار خبرگزاری رویترز، حضور خبرنگاران و کارکنان رسانه های مختلف محلی، ملی و بین المللی هرات در این حرکت خیرخواهانه را، گسترده خواند و گفت که می تواند تاثیرات مثبتی بر روحیۀ مردم داشته باشد.

به گفتۀ وی، خبرنگاران به دلیل نوع کارشان و ارتباط نزدیک با مردم، درد و مشکلات نیازمندان را بهتر درک می کنند و این حرکت آنان نیز می تواند به همان اندازه برای کاهش رنج و مشکلات نیازمندان نیز موثر باشد.

هفتۀ سخاوت بخاطر جمع آوری کمک به نیازمندان، درحالی راه اندازی می شود که خبرنگاران در هرات طی سالیان اخیر، در برخی عرصه های دیگر از جمله فراهم آوری زمینه معاینۀ رایگان بیماران به کمک داکتران، نیز پیشگام بودند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb