در جریان عملیات نظامی کندک کماندوی نیروهای قول اردوی ۲۰۷ ظفر و ائتلاف در ولایت فراه در غرب کشور  ۱۲ تن از افراد وابسته به گروه طالبان کشته و یک دیگر افراد این گروه بازداشت شد.

عبدالبصیر مسؤل دفتر مطبوعاتی قوماندانی قول اردوی ۲۰۷ ظفر در حوزه غرب کشور می گوید: عملیات نظامی زمانی آغاز شد که از چندین خانه مسکونی در قریه رباط ولسوالی قلعه کاه ولایت فراه بالای آنها آتش باری صورت گرفت.

وی افزود: زده خورد بین نیروهای دولتی و طالبان مسلح به مدت چندین ساعت به طول انجامید که سرانجام ۱۲ تن از مخالفین مسلح دولت کشته و یک تن دیگر این گروه که از سوی نیروهای دولتی زخمی شده بود بازداشت گردید.

وی علاوه کرد: در این درگیری به نیروهای اردوی و ائتلاف هیچ آسیبی نرسیده و ۸ میل کلاشینکوف ،۲ میل سلاح pk ،۳ میل یازده تیر،۲ حلقه بمب دستی،۳حلقه ماین ریموت کنترول،۳۸ عدد شاژور کلاشینکوف، سه قاب دوربین شب بین و دوپایه مبایل ثریا از مخالفین به دست دولت افتاد.

بنا به اظهارات وی : از یک هفته بدین سو عملیات های سازمان یافته را اردو ، پولیس و نیروهای ائتلاف در ساحات مختلف ولایت فراه آغاز کرده اند که تاکنون بیش از ۲۵ تن از مخالفین کشته و یک تعداد دیگر این گروه با سلاح و مهمات بازداشت شده اند.

 تاکنون گروه طالبان در این مورد اظهار نظری نکرده اند. یونس فراه

https://www.facebook.com/heratpaperfb