مسوولین باربری هرات در غرب افغانستان می ګویند بیش از هشتاد عراده موتر باربری که در حال انتقال گندم سازمان خوارکه جهان  « دبلیو اف پی » از قندهار به هرات بودند در مسیر شاهراه در ولسوالی دلارام ولایت فراه  مورد شلیک کاروان نیروهای ائتلاف قرار گرفتند.

حاجی عبدالله مسوول باربری هرات می گوید : بر اساس گزارشات رسیده  در جریان این رویداد که  حوالی ساعت دوازده روز سه شنبه به وقوع پیوست سه راننده زخمی شد و چهارده عراده موتر باربری نیز آسیب دیده اند.

وی افزود: زخمی شده گان این حادثه توسط چرخ بال های نیروهای ائتلاف به جایی نا معلومی انتقال گردیده است.

بنا به اظهارات وی : هم اکنون شاهراه هرات قندهار به دلیل بروز این حادثه مسدود می باشد.

یکتن از مسوولین امنیتی در ولسوالی دلارام ولایت فراه می گوید زمانیکه کاروان نیروهای ائتلاف در مسیر شاهراه عمومی در عقب کاروان موتر های باربری قرار گرفته بودند به جهت باز کردن راه شلیک هوایی نموده بودند.

وی که نخواست نامش فاش شود افزود : سه تن از راننده گان در این حادثه به دلایل نا معلومی زخمی شده اند که از سوی نیروهای ائتلاف جهت تداوی به پایگاه نظامی آنها در دلارام انتقال گردیده است.

پیش از این نیز چندین بار راننده گان موتر های باربری و مسافربری از سرعت زیاد و برخورد موتر های نیروهای ائتلاف در مسیر شاهراه شکایت کرده بودند.

این افراد می گویند زماینکه کاروان نیروهای ائتلاف در مقابل آنها قرار می گیرند آنها با سه چهار ساعت تاخیر به مقصد می رسند.

تاکنون نیروهای ائتلاف در این مورد اظهار نظری نکرده اند. شگوفه هرات

https://www.facebook.com/heratpaperfb