یک قوماندان حزب اسلامی ګلبدین حکمتیار و چند تن از افراد وابسته به ګروه طالبان در جریان بمباران نیروهای ائتلاف در ولسوالی گذره  ولایت هرات جان باختند.

 نیروهای ائتلاف در کشور با نشر یک اعلامیه خبری می گویند: دو عراده موتر مخالفین نیز در این عملیات از بین برده شده است.

مقامات امنیتی در ولایت هرات می گویند نیمه های شب سه شنبه مواضع مخالفین مسلح دولت در کوه هفت دربند ولسوالی گذره هرات مورد حمله هوایی قوایی ائتلاف قرار گرفت.

 یکتن از مقامات قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب افغانستان می گوید : طبق گزارشات رسیده بیش از ده تن از مخالفین مسلح به شمول یک قوماندان برجسته این گروه به قتل رسیده است.

نیروهای ائتلاف در افغانستان با  نشر این اعلامیه خبری می گویند قوماندان برجسته حزب اسلامی حکمتیار که با تعداد زیادی از افراد وابسته به گروه طالبان در ساحات کوهستانی ولسوالی گذره تجمع کرده بودند  مورد حمله هوایی قرار گرفتند.

در این اعلامیه از تعداد دقیق  کشته شده گان این حمله هوایی در ولسوالی گذره هرات چیزی ارایه نگردیده است.

 در این اعلامیه خبری  آمده است   قوای ائتلاف پس از آنکه  معلومات  دقیق را از تجمع مخالفین دولت در ۲۰ کیلومتری شرق ولایت هرات بدست آورد عملیات هواییی را انجام داده اند.  

دگر من ریک هیلمر سخنگوی اردوی ایالات متحده امریکا در افغانستان می گوید تمام حملات راکتی بالای دفتر سازمان ملل متحد، میدان هوای و دیگر تاسیسات دولتی در هرات از سوی همین گروه مخالف دولت سازماندهی می گردد.

 یکتن از مخالفین مسلح دولت در ولسوالی گذره هرات می گوید: تمام افراد کشته شده در این حمله هوایی نیروهای ائتلاف خیمه نشیان آن مناطق می باشند.

در اعلامیه منتشر شده از سوی نیروهای ائتلاف آمده است که در ماه های اخیر این قوماندان شورشیان مسئول افزایش خشونت ها در ولایت هرات بوده و طی یک سال گذشته اکثر حملات راکتی بالای دفتر سازمان ملل متحد (یوناما)  در هرات و حمله بالای تاسیسات میدان هوایی را به دوش داشته است. شگوفه هرات

https://www.facebook.com/heratpaperfb