مقامات محلی در ولایت بادغیس در شمال غرب افغانستان می گویند: ملا دستگیر یک تن از فرمانده هان برجسته گروه طالبان در غرب کشور با۹ تن از افراد تحت امرش در ولسوالی مرغاب این ولایت در جریان بمباران نیروهای ائتلاف  کشته شده است.

پاسوال اکرام الدین یاور قوماندان زون ساحوی پولیس در غرب کشور می گوید: این رویداد حوالی ساعت ده یک شنبه شب پس از آنکه مواضع گروه طالبان از سوی نیروهای ائتلاف بمباران گردیه بود صورت گرفته است. 

وی افزود: بر اساس گزارش های رسیده در جریان بمباران ملا دستگیر والی دست نشانده گروه طالبان ، معاون والی طالبان و هشتن تن از افراد تحت امرشان به قتل رسیده اند.  

وی افزود: نیروهای امنیتی ولایت بادغیس جهت بیرون کشیدن اجساد کشته شده گان به محل اعزام شده اند.  

در عین حال نیروهای ائتلاف در افغانستان با نشر یک اعلامیه خبری از کشته شده هشت تن از افراد طالبان به شمول ملا دستگیر خبر می دهند.

در این اعلامیه خبری آمده است که این حادثه پس از آن صورت گرفت که گزارشات استخباراتی موضعیت دقیق طالبان را مشخص و سپس همان منطقه مورد بمباران صورت گرفت.

تاکنون گروه طالبان در این مورد اظهار نظری نکرده اند.

ملا دستگیر یکتن از مخالفین مسلح در ولایت بادغیس است که شش ماه قبل پس از آنکه از سوی نیروهای دولتی بازداشت شد و به زندان انتقال داده شد از سوی حامد کرزی رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان با پا در میانی بزرگان قوم رها گردیده بود.

ملا دستگیر و افراد تحت امرش متهم به حمله بالای کاروان اکمالاتی اردو و پولیس ملی در چهار ماه قبل می  باشد که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از سی سرباز دولتی گردید.

مقامات محلی در ولایت بادغیس می گویند: اکثر اختطاف ، سرقت مسلحانه و حملات بالای نیروهای دولتی و غیر دولتی در این ولایت  از سوی افراد ملا دستگیر صورت می گرفت.

پیش از این نیز چندین بار مقامات محلی در ولایت بادغیس خبر کشته شدن ملا دستگیر را به رسانه ها داده بودند که پس از گذشته چند روز از سوی شخص ملا دستگیر جان باختنش در جریان عملیات نظامی رد گردیده بود.   شگوفه هرات

https://www.facebook.com/heratpaperfb