مقامات محلی در ولایت فراه می گویند کاروان گزمه نیروهای اردوی ملی در منطقه شیوان ولسوالی بالابلوک این ولایت در کمین افراد وابسته به گروه طالبان مواجه شدند که در این رویداد ۵ سرباز اردوی ملی کشته و پنج تن دیگر آنان زخمی شدند.
روح الامین والی فراه به رسانه ها گفته است پس از این کمین سربازان اردوی ملی و ائتلاف بالای افراد وابسته به گروه طالبان آتش باری نمودند که در نتیجه چهار طالب مسلح به شمول یک قوماندان محلی مخالفین دولت کشته و چهار تن دیگر آنان زخمی شدند.
وی افزود : طبق گزارشات رسیده در این حمله بیش از سی تن از افراد وابسته به گروه طالبان که در میان آنان اتباع کشور های خارجی نیز شامل می باشند حضور داشتند.
بنا به اظهارات هم اکنون کنترول اوضاع در دست نیروهای دولتی قرار دارد و طالبان پس از درگیری از منطقه فرار کردند.
این زده خورد مسلحانه میان سربازان اردوی ملی و طالبان در منطقه شیوان ولسولای بالابلوک ولایت فراه در حالی صورت می گیرد که طی یک سال گذشته چندین بار باشنده گان این از مقامات دولت مرکزی افغانستان خواسته بودند تا جهت تامین امنیت شاهراه فراه فرا رود پوسته های امنیتی افراز کند.
حاجی شریف یکتن از باشنده گان شهر فراه می گوید طی یک ماه گذشته چندین بار از سوی افراد مسلح ناشناس بالای موتر های مسافربری و باربری در منطقه شیوان این ولایت شلیک شده که در جریان آن چند تن کشته و زخمی شدند.
وی افزود با منطقه شیوان این ولایت یکی از نقاط پر رفت و آمد و از جمله نا امن ترین منطقه فراه محسوب می گردد.
وی از مقامات دولت مرکزی خواست تا در جهت تامین امنیت آن منطقه تلاش بیشتری به خرج دهند.
با این حال مقامات محلی در ولایت فراه می گویند اخیرا ده ها تن از طالبان مسلح از ولایت هلمند به آن منطقه متواری شدند و تمام حملات بالای کاروان های داخلی و خارجی از سوی آن گروه سازمانده ای می شود.
بنا به اظهارات قوماندان امنیه فراه و قرار است در آینده نزدیک عملیات گسترده نظامی به منظور پاک سازی آن منطقه از سوی نیروهای افغان و ائتلاف آغاز گردد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb