پس از اختطاف سیزده تبعه ایرانی و دو کارگر افغان مربوط شرکت راه سازی نصر جهاد ایران از سوی طالبان مسلح در ولسوالی پشت رود ولایت فراه ، کارمندان باقی مانده این شرکت ، افغانستان را ترک کردند.

یک مقام پولیس در این ولایت که نخواست نامش فاش شود گفت : شام روز گذشته با همکاری ارگان های امنیتی ، شرکت راه سازی مذکور کارمندان باقی مانده و وسایط خود را از مرز میلک فراه به داخل ایران انتقال داده است.

وی می گوید تاکنون از سرنوشت پانزده فرد ربوده شده از جمله اتباع ایرانی هیچ خبری نیست.

مل پاسوال سید محمد روشندل قوماندان امنیه فراه می گوید: سه انجنیر و ده کارگر ایرانی و  دو کارگر افغان که در شرکت راه سازی نصر جهاد ایران مشغول اسفالت شاهراه شهر فراه الی گمرک مرزی در سرحد با ایران بودند از سوی بیش از صد طالب مسلح شب دوشنبه  اختطاف شدند.

بنا به اظهارات وی طالبان مسلح اعلام کرده اند زمانی این افراد را آزاد خواهند کرد که این شرکت راه سازی ایرانی  فعالیت خود را در افغانستان متوقف سازد و از کشور بیرون شود.

او میگوید تحقیقات گسترده را به منظور رهایی افراد ربوده شده  و بازداشت عاملین این رویداد آغاز کرده اند.

تاکنون مسوولین  کنسولگری ایران در هرات در این مورد اظهار نظری نکده اند.

مقام های محلی در فراه می گویند شاهراه شهر فراه الی گمرک در سرحد با ایران به طول ۱۲۵ کیلومتر به مصرف سی میلیون دالر از کمک های بلاعوض ایران ساخته می شود.

دو سال قبل نیز حدود یکصد و پنجاه کارگر در ولایت فراه در ولسوالی بکواه از سوی طالبان اختطاف شدند که بعد از پانزده روز دوباره رها شدند.

طی سال جاری این نخستین آدم ربایی در ولایت فراه محسوب می شود.

https://www.facebook.com/heratpaperfb