پانزده نفر  تن از جمله ۱۳ تبعه  ایرانی که در یک شرکت سرک سازی در ولایت فراه در غرب افغانستان فعالیت می کردند از سوی طالبان مسلح اختطاف شدند.

مقام های پولیس در ولایت فراه در غرب افغانستان می گویند سه انجنیر و ده کارگر ایرانی و  دو کارگر افغان که در شرکت راه سازی نصر جهاد ایران مشغول اسفالت شاهراه شهر فراه الی گمرک مرزی در سرحد با ایران بودند از سوی بیش از صد طالب مسلح اختطاف شدند.

مل پاسوال سید محمد روشندل قوماندان امنیه این ولایت به روزنامه هرات گفت : این افراد شب گذشته از ساحات ولسوالی پشت کوه این ولایت اختطاف و به یک منطقه کوهستانی در آن ولسوالی انتقال داده شده اند.

بنا به اظهارات وی طالبان مسلح اعلام کردند  زمانی این افراد را آزاد خواهند کرد که این شرکت راه سازی ایرانی  فعالیت خود را در افغانستان متوقف سازد و از کشور بیرون شود.

او میگوید تحقیقات گسترده را به منظور رهایی افراد ربوده شده  و بازداشت عاملین این رویداد آغاز کرده اند.

تاکنون مسوولین  کنسولگری ایران در هرات در این مورد اظهار نظری نکده اند  مقام های محلی در فراه می گویند شاهراه شهر فراه الی گمرک در سرحد با ایران به طول ۱۲۵ کیلومتر به مصرف سی میلیون دالر از کمک های بلاعوض ایران ساخته می شود.

دو سال قبل نیز حدود یکصد و پنجاه کارگر در ولایت فراه در ولسوالی بکواه از سوی طالبان اختطاف شدند که بعد از پانزده روز دوباره رها شدند.

طی سال جاری این نخستین آدم ربایی در ولایت فراه محسوب می شود.

https://www.facebook.com/heratpaperfb