وزیر دفاع ایتالیا در سفرش به ولایت هرات تاکید کرد که نیروهای امنیتی افغان در این ولایت  توانایی کامل برای گرفتن امنیت از نیروهای خارجی را دارند.

وزیر دفاع ایتالیا له روسا و جنرال دیوید پیتریوس قوماندان عمومی نیروهای ناتو در افغانستان در مراسم تبدیلی قوماندان آیساف در غرب این کشور شرکت کردند واز امادگی های کامل جهت سپردن امنیت به خود نیروهای افغان تا دو ماه دیگر در هرات سخن گفتند.

وزیر دفاع ایتالیا می گوید: بررسی آنها نشان می دهد که نیروهای افغان توانایی و آمادگی کامل جهت گرفتن امنیت هرات  را خواهند داشت.

او می گوید دولت ایتالیا به کمک هایش در عرصه بازسازی در افغانستان همچنان ادامه خواهد داد.

جنرال دیوید پیریوس قوماندان عمومی ناتو در افغانستان نیزسپردن امنیت به خود سربازان افغان را یک موفقیت به مردم افغانستان عنوان کرد.

او با اهدای مدال ناتو از قوماندان اسبق ایسف تقدیر کرد و از قوماندان جدید خواست تا تلاش های بیشتری برای تامین امنیت مردم افغانستان در این حوزه انجام داد.

بر اساس آنچه مسوولان وزارت دفاع ایتالیا اعلام کردند در شش ماه گذشته درغرب افغانستان ۵۱ سرباز افغان و سه سرباز خارجی در عملیات های نظامی و انفجاری کشته و حدود یکصد تن دیگر از این نیروها زخمی شدند.

با این حال مقام های پولیس در هرات کمبود پرسونل و تجهیزت نظامی را ازعمده ترین چالش ها درجهت مبارزه با تروریزم بین المللی در این ولایت عنوان می کنند.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb