مسوولین سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ولایت هرات نا امنی، و استملاک نشدن برخی اراضی در مسیر پروژه خط راه آهن بندر اسلام قلعه الی شهر هرات را از مشکلات جدی در تحقق این پروژه عنوان می کنند.

یکتن از مسوولین کنسولگری جمهوری اسلامی ایران مقیم هرات که نخواست نامش فاش شود می گوید: طی سال جاری دو تن از کارمندان پروژه خط راه آهن از سوی افراد مسلح ناشناس در مسیر شاهراه هرات – بندر اسلام قلعه اختطاف که بعد از مدتی دوباره رها شدند.

وی افزود: پس از این آدم ربایی ها انجینیران داخلی و خارجی در پروژه خط راه آهن در ولایت هرات احساس امنیت نمی کنند.

بنا به اظهارات وی همچنان قسمتی از مسیر خط آهن تاکنون اراضی آن از سوی دولت افغانستان استملاک نشده که این یک چالش دیگر در تحقق پروژه خط آهن در هرات می باشد.

وی خواهان همکاری مقامات محلی هرات در این رابطه شد.

در این حال داکتر احمد یوسف نورستانی والی هرات می گوید: در آینده نزدیک تمام اراضی مورد نیاز در مسیر پروژه خط راه آهن این ولایت استملاک خواهد شد و نیروی بیشتری امنیتی جهت تامین امنیت کارمندان این پروژه گماشته می شوند.

والی هرات کمک های کشور ایران را در اجرای برنامه های عامل المنفعه در افغانستان مفید دانسته و خواهان همکاری بیشتر در ولایت هرات شد.

کاراحداث پروژه خط راه آهن ازکمک های بلاعوض جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده و قرار است در آینده نزدیک کار آن خاتمه یابد. شگوفه هرات

https://www.facebook.com/heratpaperfb